Spotkanie z brytyjskimi związkami zawodowymi w Londynie

W dniu 5 grudnia dr Piotr Merks, Prezes Piktorexu, wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez brytyjskie związki zawodowe Pharmacists’ Defence Association (PDA), jako uczestnik spotkania w Izbie Gmin Parlamentu Brytyjskiego. Spotkanie, którego gospodarzem był Mark Koziol, przewodniczący PDA, dotyczyło roli farmaceuty w podnoszeniu bezpieczeństwa stosowania leków przez pacjentów oraz poprawy zdrowia populacji.

W spotkaniu uczestniczył również Jonathan Ashworth, członek Parlamentu i Minister Zdrowia w Gabinecie Cieni Partii Pracy.

Podczas tego prestiżowego spotkania Prezes Piktorexu spotkał się z licznymi specjalistami w dziedzinie opieki farmaceutycznej z Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz innych krajów UE, które z powodzeniem wdrażają nowe usługi apteczne w oparciu o badania naukowe.

PDA stworzyło listę siedmiu zobowiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa i opieki nad pacjentami. Apeluje o lepsze ustalenia dotyczące personelu i warunków pracy dla farmaceutów, które poprawią względy bezpieczeństwa pacjentów w praktyce farmacji w Wielkiej Brytanii.

Więcej o tym spotkaniu:

https://www.the-pda.org/press-release-safer-pharmacies-charter-launch/

PIKTOREX - kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki farmaceutycznej