Lekolepki

Lekolepki to innowacyjne naklejki, które w prosty i czytelny sposób przekazują najważniejsze informacje dotyczące stosowania leku przez Pacjenta.

PIKTOREX - kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki farmaceutycznej

Lekolepki za pomocą prostych obrazków wskazują na najważniejsze właściwości leku, informują o porach jego przyjmowania i możliwych skutkach ubocznych oraz chronią przed ewentualnymi interakcjami z innymi substancjami. Przekazują informacje kluczowe dla Pacjenta, tak aby kuracja farmakologiczna była maksymalnie bezpieczna i skuteczna.

Informacje uzyskiwane z piktogramów umieszczonych na lekolepkach to dla chorych wsparcie, dzięki któremu unikają oni niewłaściwego lub wręcz szkodliwego stosowania zalecanych leków. Co w bezpośredni sposób wpływa na efektywność prowadzonej terapii, a co za tym idzie na stan zdrowia Pacjentów.

Lekolepki ułatwiają także pracę lekarzom i farmaceutom, dzięki nim w prosty i czytelny sposób mogą oni przekazać Pacjentom informacje dotyczące właściwego użycia i przeciwwskazań w stosowaniu przepisanych leków.

Lekolepki wpływają także na pozytywną relację między farmaceutą a Pacjentem – budują poczucie bezpieczeństwa i wzajemne zaufanie! W znacznym stopniu przyczyniają się również do podnoszenia jakości opieki farmakologicznej nad Pacjentem.

Więcej informacji o lekolepkach na stronie www.lekolepki.pl