Piotr Merks o szczepionkach przeciwko grypie

11 grudnia 2017 r. dr Piotr Merks, Prezes Piktorex-u i pracownik Katedry Technologii Postaci Leku, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, odniósł się do informacji, że Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie refundacji szczepionki przeciwko grypie dla osób starszych.

 

W chwili obecnej szczepionka przeciwko grypie jest dostępna bezpłatnie dla osób starszych tylko w wybranych samorządach.

 

Do Anglii wyjechałem w momencie kiedy rozpoczęto wdrażanie opieki farmaceutycznej. W 2005 roku kiedy tzw. nowy kontrakt apteczny został wdrożony i apteki zaczęły świadczyć nowe usługi w ramach realizowania opieki farmaceutycznej. Jednym z nich w 2007 r. było rozpoczęcie kampanii szczepienia przeciw grypie. Obecnie w wielu krajach anglosaskich, mówię o Stanach czy o Kanadzie, takie szczepienia są też realizowane w ramach refundacji – komentuje dr Piotr Merks, Katedra Technologii Postaci Leku, Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Całość informacji poniżej w newsrm.tv :

 

http://newsrm.tv/seniorzy-dostana-refundacje-szczepionki-przeciwko-grypie/

PIKTOREX - kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki farmaceutycznej  PIKTOREX - kompleksowe rozwiązania w zakresie opieki farmaceutycznej