Farmaceuci Bez Granic Polska – Warsztaty umiejętności klinicznych już w Polsce!

https://farmaceucibezgranic.evenea.pl

Drogie koleżanki, koledzy farmaceuci, studenci!

Przez wiele lat obserwując system edukacji farmaceutów na uczelniach oraz system kształcenia podyplomowego, szukałem sposobu na pokazanie studentom i farmaceutom innego modelu kształcenia jakiego miałem okazję doświadczyć w krajach anglosaskich. Jednym z moich najlepszych i najbardziej wartościowych kursów, był staż kliniczny w Kanadzie. W ostatnich latach, rola farmaceutów w Kanadzie wzrosła do tego stopnia, że są na pierwszym miejscu w rankingu zawodów zaufania publicznego.

Dr n. farm. Piotr Merks

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs skierowany jest do wszystkich farmaceutów z aptek ogólnodostępnych, szpitalnych, nauczycieli akademickich, którzy uczą opieki farmaceutycznej oraz dla wszystkich tych, którzy chcą wykonać pierwszy krok w kierunku doskonalenia swoich umiejętności klinicznych.

Farmaceuci bez granic Polska, edukacja z najlepszymi farmaceutami na świecie!

Farmaceuci są coraz częściej angażowani w świadczenie szerokiego wachlarza usług, z których wiele finansowanych jest przez rząd. Obejmują one rzucanie palenia, kontrolę masy ciała, „MedsChecks” (podobne do przeglądu stosowania leków, przychodnie prowadzące leczenie przeciwzakrzepowe oraz opiekę paliatywną. Po przeprowadzeniu oceny kształcenia w Polsce, nasz zespół zagranicznych ekspertów utwierdził nas w przekonaniu, że trzeba podać wiedzę dla farmaceutów inaczej.

W Polsce, mamy jeszcze dużo do zrobienia, dlatego jako Związek Zawodowy Pracowników Farmacji, wspólnie z Szpitalem Dziecięcym w Ottawie z Kanady, już w najbliższym czasie otwieramy jedyny w swoim rodzaju program szkolenia farmaceutów w Polsce w ramach projektu ZZPF: Farmaceuci bez granic. Po zarejestrowaniu się jako członek ZZPF, automatycznie otrzymasz rabat. Jeśli jesteś już Naszym członkiem poproś o kupon rabatowy pisząc na email: zzpf@zzpf.org.pl.

Terminy kursów zostały ustalone na następujące dni:

(Uwaga! Wybieramy tylko jedną z dat: 18,20,25,27 lutego! Warsztaty będą prowadzone w j. polskim).

Seminarium #1: luty 18 (certyfikat), możliwy follow-up w Twojej aptece 19 luty (zgłoś chęć wcześniej)
Seminarium #2: luty 20 (certyfikat), możliwy follow-up w Twojej aptece 21 luty (zgłoś chęć wcześniej)
Przerwa na odpoczynek dla zespołu
Seminarium #3: luty 25 (certyfikat), możliwy follow-up w Twojej aptece 26 luty (zgłoś chęć wcześniej)
Seminarium #4: luty 27 (certyfikat), możliwy follow-up w Twojej aptece możliwy 28 luty (zgłoś chęć wcześniej)

Uwaga!!! Follow-up: Po raz pierwszy w historii polskich szkoleń, specjaliści oferują swój czas na obserwację pracy farmaceutów po szkoleniu.

Zajęcia będą odbywały się na Wydziale Medycznym. Collegium Medicum Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pod adresem:

Wydział medyczny. Collegium Medicum
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
ul. Wóycickiego 1/3
budynek 21
01 – 938 Warszawa
email: p.merks@uksw.edu.pl

Koszt 250 złotych na osobę.

W ramach szkolenia (8godzin) przygotujemy 3 moduły:
1. Komunikacja z pacjentem,
2. Interakcje w twojej aptece (przygotowanie do pilotażu OF oraz zdobycie umiejętności wykrywania interakcji przy korzystaniu z systemu komputerowego) – Moduł wsparty przez Naczelną Izbą Aptekarską i IQVIA Polska.
3. Przeglądy Lekowe (przygotowanie do warunków polskiej praktyki aptecznej) – scenariusze wykonalne w dzisiejszym kształcie praktyki aptecznej.

W ramach pakietu uczestnik otrzymuje:

4. Materiały edukacyjne,
5. Ciepłe posiłki.
6. Prestiżowy certyfikat,
7. Zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów z Kanady oraz zespół wybitnych polskich farmaceutów z zagranicy.

Wszelkie szczegółowe pytania: email: p.merks@uksw.edu.pl

Informacje o szkoleniu:

Uwaga!!! Żeby szkolenie doszło do skutku potrzebujemy minimum 200 uczestników. Jeśli z przyczyn organizacyjnych szkolenie sie nie odbędzie, na przykład małej ilości chętnych, koszty biletów zostaną zwrócone do kupujących.

Lider zespołu z Kanady

Dr Vaillancourt jest badaczem klinicznym w Instytucie Badawczym CHEO i dyrektorem apteki szpitalnej Szpitalu Pediatrycznym w Ottawie w Kanadzie. Jest specjalistą w dziedzinie farmacji praktycznej, opieki farmaceutycznej oraz farmacji klinicznej. Brał czynny udział we wprowadzaniu opieki farmaceutycznej w aptekach kanadyjskich. Dr Vaillancourt bierze udział w wielu projektach związanych z opieką pediatryczną, w tym w zakresie poprawy umiejętności zdrowotnych „health literacy”, używania piktogramów do oznaczania leków, systemów zarządzania lekami i chronicznego leczenia bólu. Jego długofalowe badania koncentrują się na bezpieczeństwie leków. Jego apteka prowadzi rocznie około 50 projektów badawczych dla różnych firm farmaceutycznych oraz jedne z najlepszych praktyk studenckich w zakresie farmacji klinicznej na świecie.

Jest farmaceutą wysoce zasłużonym dla środowiska i branży oraz szeroko rozpoznawany wśród liderów światowej farmacji. Poprzez liczne nagrody i nominacje, takie jak tytuł Kanadyjski Farmaceuta Roku (Canadian Pharmacist of the Year (2004) i przyznanie Order of Military Merit przez generalnego gubernatora Adrienne Clarkson. Dr Vaillancourt i jego prace naukowe są cytowane w różnych obszarach praktyki farmaceutycznej. Dziedziny praktyki badawczej: reakcje alergiczne, ból, praktyka apteczna i farmacja społeczna.

Obecnym celem badań Dr. Vaillancourt jest zajęcie się problemami klinicznymi zarówno z perspektywy ilościowej, jak i jakościowej, w celu zmiany zdrowia i dobrego samopoczucia dzieci i ich rodziców poprzez natychmiastowe włączenie wyników badań do opieki nad pacjentem.

Pozdrawiamy w imieniu całego zespołu!